Brauerei Gasthof Kundmüller

8 / 10
výborné
Adresa:
Weiher 13, Viereth-Weiher, Bavorsko, Německo
Kouření: Nekuřácké
Počet píp: 4 + 2 rotující
Další fotky:
Marley, 3. září 2021:
Prostředí (3,5 - velmi dobré):
Penzion, pivovarská restaurace a pivní zahrada v jednom. Nachází se v malé vesnici, na svahu kopce. Hospoda je fajn, taková vesnická, hezky zařízená. Zahrádka venku je pěkná, v letních dnech zde poskytují kaštany bohatý stín. Příjemně se zde sedí.
Obsluha (3 - dobré):
Pro pivo se chodí k okýnku, pro jídlo k výčepu dovnitř do restaurace. Obsluha bývá milá a příjemná, jen paní domácí trochu válčila s angličtinou a naší chabou němčinou. Jídlo se objednává také uvnitř, dostanete elektronický žeton, který zabliká, když je jídlo připraveno.
Jídlo (4 - výborné):
Všemožné studené a teplé pokrmy, ceny lehce nižší. Větší teplá kuchyně jen do půl deváté (zavírá se kolem půlnoci). My si dali poprvé čerstvý sýr, byl moc dobrý, chleba k němu přiložený byl krásně křupavý. Podruhé jsme ochutnali hausmacher platte, výběr wuřtů a jiných uzenin. Bylo to fajn, ale v Horním Falci bývají podobné talíře lepší. Potřetí jsme zkusili schäuferlu v pivní omáčce s knedlíky a zelím, bylo to chutné a velmi syté. Počtvrté zase smaženého okouníka s bramborovým salátem, bylo to dobré a syté.
Pivo (4,5 - úchvatné):
Na čepu až deset druhů piv, nabídka se občas mění. Později večer se zavírá venkovní okénku a uvnitř je na čepu těch druhů méně, kolem tří. Ceny jsou průměrné až nižší. Piva tu mají dobrá až výborná, nejvíce nám asi chutná místní Kellerbier.
Celkový dojem (8 - výborné):
Moc příjemný vesnický pivovárek s fajn posezením a bohatou nabídkou velmi dobrých piv. Trochu takový craft beer bar jednoho pivovaru spojený s tradičním bavorským kellerem.

(souhrnné dojmy z 5 návštěv)

Piva ochutaná zde

Celkem 9
Poslední hodnocená:

Piva tohoto pivovaru

Celkem 23
Poslední hodnocená:

Piva vařená zde pro jiný pivovar

Zmínky v článcích a hodnoceních

Bavorsko na kole podruhé, 6. den - Drosendorf, Merkendorf, Breitengüssbach, Kemmern, Weiher
Bludice | 27. dubna 2015
… do kopce nahoru do Weiheru až k pivovaru Kundmüller, na který se těšíme celý den. Před pivovarem je moc pěkná …

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Nově navštívěné hospody