Klosterschänke Kreuzberg

8 / 10
výborné
Adresa:
Kreuzberg 4, Bischofsheim, Bavorsko, Německo
Kouření: Nekuřácké
Počet píp: 1 + 3 rotující
Další fotky:
Marley, 31. srpna 2016:
Prostředí (4,5 - úchvatné):
Starý klášter těsně pod vrcholem jedno nejvyšších kopců Rhöne, s mnoha historickými budovami. V té hlavní, snad nejstarší a největší se nachází pivovar a pivovarská hospoda. Je to zde moc pěkné, uvnitř členité s mnoha místnůstkami a sály, venku u pivovaru je menší zahrádka a na druhé straně větší zahrádka s terasou a výhledem do kraje. Jediné, co zde kazí naprostou dokonalost jsou davy turistů neustále proudící dovnitř a ven.
Obsluha (3 - dobré):
Trochu odtažitá, jak sem neustále proudí neuvěřitelné davy turistů, ale jinak v rámci možností příjemná a milá. Pro pivo i jídlo se chodí k okénku.
Jídlo (3,5 - velmi dobré):
Všemožná klasická bavorská a německá jídla, sekané, kolena, párky, pečeně, zákusky. Ceny průměrné až lehce nižší. Dali jsme si buchtu s ovocem a makem, byla velmi chutná. Další den na oběd grilované koleno s bavorskými knedlíky a salátem, bylo to chutné a slušně syté.
Pivo (4 - výborné):
Na čepu bývá Dunkel, Weizen a Pils, v zimě Bock. Pils za naší návštěvy nebyl, ale zato byla dvě piva vařená k příležitosti 500 let Reinheitsgebot, inspirovaná zdejšími starými klášterními pivy. Ceny vzhledem k lokalitě průměrné, piva velmi dobrá, Dunkel opravdu výborný.
Celkový dojem (8 - výborné):
Bezva místo. Ale spíše než pěšky nebo na kole s plnou polní doporučujeme autobus a nebo se ubytovat dole a vydat se sem úplně nalehko, kopec je to opravdu obří.

(souhrnné dojmy ze 2 návštěv)

Piva ochutaná zde

Celkem 4
Poslední hodnocená:

Piva tohoto pivovaru

Celkem 4
Poslední hodnocená:

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Nejnovější alba v galerii