Brauerei Will Schederndorf

8 / 10
výborné
Adresa:
Schederndorf 19, Stadelhofen-Schederndorf, Bavorsko, Německo
Kouření: Nekuřácké
Počet píp: 2 + 1 rotující
Další fotky:
Marley, 5. září 2021:
Prostředí (4 - výborné):
Pivovar s restaurací, penzionem a zahrádkou uprostřed vesnice, patří k němu mnoho budov. Restaurace sídlí v pěkném starém hrázděném domě. Uvnitř je zařízená ve starším stylu, celá ve dřevě, s půllitry na stěnách. Je to zde pěkné, ale v létě je tu vedro a vydýchaný vzduch. Pivovarský výčep je v pěkné opravené budově, venku před ním je pěkná větší zahrádka ve stínu kaštanů a slunečníků. V korunách stromů jsou lapače vos, takže je to zde příjemně bezhmyzé.
Obsluha (4 - výborné):
Chodí se k okýnku. Velmi milá, příjemná, anglicky mluvící dobře. V restauraci je obsluha milá, příjemná, ale při množství hostů trochu nestíhá.
Jídlo (4,5 - úchvatné):
Studené brotzeity, teplé snad jen párky. Ceny lehce nižší. Dali jsme si bílou i červenou tlačenku, bylo to chutné, trošku směrem do bierwurstu a paštiky. Frčí tu Zwiebelkäse, vypadá dobře, ale ten jsme měli zrovna na snídani. Večer tu pečou v peci pizzu. Při další návštěvě jsme si dali domácí talíř uzenin (šunkový wuřt, tlačenka, paštika, koleno v sulcu, sušená šunka a ještě jedno, asi druh tlačenky) s čerstvým sýrem. Bylo to velmi chutné a extra syté.

V restauraci vaří se možná jen o speciálních příležitostech. Nabízí klasická bavorská jídla – různá masa, rolády, pečeně, řízky, jako příloha je povětšinou bavorský knedlík. Ceny průměrné, dali jsme si Schäuferlu a navíc knedlík s omáčkou, bylo to chutné a extrémně syté (nechápeme, jak někdo dokáže sníst Schäuferlu v jednom.
Pivo (4 - výborné):
Na čepu Original (Dunkel), Weizen a jedno sezónní pivo (v létě Helles). V restauraci na čepu pouze Original (tmavý Landbier). Ceny lehce nižší, piva velmi dobrá.
Celkový dojem (8 - výborné):
Bezva pivovar, sem rádi vracíme.

(souhrnné dojmy ze 3 návštěv)

Piva ochutaná zde

Celkem 3
Poslední hodnocená:

Piva tohoto pivovaru

Celkem 3
Poslední hodnocená:

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…