Radniční Equinox a Winter Bock, IPA od Faltuse i Pivovarského domu a další nová piva

sepsal Marley

6. března 2015 v 10:54

Máme tu další přehled nových piv. Za poslední týden se toho v Praze tolik nevyrojilo, takže to nebude takový dlouhý román, jako tomu v poslední době bývá. Pár zajímavých a chutných kousků se našlo, ale nevyhnulo se nám ani několik zklamání.

Na sklonku zimy uvařil Radniční pivovar Jihlava pivo Winter Bock. Má 8% alkoholu, dle informací pivovaru by mělo jít o něco mezi Bockem a Doppelbockem (vzhledem k tomu, že takhle silný ne-doppelbock jsme ještě nepotkali, kloníme se spíše k druhé možnosti). Je karamelový, s tóny chlebové kůrky a toustů, sladší, ale zároveň slušně hořký. Jsou znát i ovocné tóny rozinek, sušených třešní a švestek. Plnost má jen střední, což je asi největší rozdíl oproti hutným bavorským doppelbockům. Pije se ale výborně, je to povedené pivo.

Zároveň v Jihlavě připravili i druhé letošní pivo série Single Hop, tentokráte jde o nový a rychle na popularitě získávající chmel Equinox (dříve zvaný HBC 366). Chmelově květinový a bylinný ejl, s tóny limetek, citrónové kůry, tropického ovoce i peprnosti. Moc příjemné, čisté a zajímavé pivo, možná nejlepší jihlavský jednochmel vůbec. Krom výtečného piva musíme Radniční Jihlavu pochválit i za velmi poslušné kvasinky – za den v lednici se pivo krásně vyčeřilo, to se u českých ejlů nikdy nestává.

Faltus z České Třebové ke své sedmnáctce IPA Miroslav přichystal o stupeň silnější sestru – IPA Andrea. Je hodně ovocná – plná citrusů, ananasu, manga i kandovaného ovoce, zároveň docela sladová a sladší. Pije se dobře, je to příjemná IPA, ale pro skalní chmeložrouty určitě nebude – není příliš hořká a ani nějak extra prokvašená.

Mazák z Dolních Bojanovic pokračuje ve smršti nových piv. Tentokráte je to American Amber Lager, tedy vlastně ležáková obdoba American Amber Ale. Hezky chmelené pivo s citrusy, bylinami, lehce i tropickým ovocem. Docela hodně karamelové, slušně hořké, dobře pitelné. Takhle aromaticky chmelová piva má Mazák v malíku.

Pivovarský Dům uvařil další sezónní pivo. Jde o patnáctku IPA, v pivovaru čepovanou anglickou ruční pumpou. Příjemně chmelené pivo s citrusy, kandovaným ovoce, sladově karamelové i toustové. Vcelku hodně hořké a moc dobře pitelné. Na takovéto speciály si na Ječnou skočíme rádi.

Od relativně nového Podřipského pivovaru jsme potkali čtrnáctku Podřipský Ale. Pivo je to citrusové, bylinné i kořenité, celkem karamelové. Není moc dobře vyladěné, jsou znát i lehké tóny máslíčka. Úplná tragedie to nebyla, ale moc dobře se nám nepilo. Toto pivo získalo na Reprezentačních slavnostech piva v Táboře třetí místo mezi ejly. Ale když na stejné soutěži získal ležák třetí místo mezi IPA, tak se ani moc nedivíme.

A zmíníme i pár piv, která jsme ochutnali a nejde o novinky. Po letech jsme zkusili Poddžbánecký světlý ležák. Přivítal nás už svojí výraznou vůní, ve které hrálo prim žluklé máslo, lehce se projevovaly i tóny jogurtu a ovoce. V chuti to bylo trošku lepší, ale stejně šlo o opravdu nechutné pivo, které prakticky nešlo pít. Prostě fujtajbl, ani se nedivíme, že pivovar nedávno uzavřel svoji pivovarskou restauraci. Výborného Gypsy Portera od Kocoura jsme od první várky před dvěma a půl lety neměli, takže jsme se na něj hodně těšili. Ale místo parádního praženého a slušně hořkého porteru jsme dostali utrejch plný kvasnic, který vypadal jak čokoládový pudink. Kdyby šlo o poslední pivo ze sudu, tak to pochopíme, ale všechna piva byla takováto. Ostuda. Naopak nás příjemně potěšil Mazák se svým Jantarem – hezky chmelené, vyvážené a velmi dobře pitelné pivo. Fajn byl, alespoň na ochucené pivo, světlý ležák Ginger z olomouckého Svatého Kopečku, tak akorát zázvorový, slušně pitelný.

Otestovali jsme i pár lahvových piv z menších průmyslových pivovarů. Šamp, pivní sekt s šampaňskými kvasinkami, vařený ve Strakonicích pro Pivovarský dům nám přišel docela fajn, hezky sladové, koriandrové i řízné pivo, jen spíše méně příjemná sladkost (způsobená zřejmě umělým sladidlem) trochu kazila výsledný dojem. Tmavý ležák Baron z Vysokého Chlumce jsme v prodeji potkali snad poprvé, slušně hořké praženě-karamelové pivo, neurazilo. Celkem ušlo i Šenkovní výčepní z Jihlavského Ježka, na zahnání žízně se dá. Naopak Haškův C.K. (tank – zřejmě se opravdu jmenuje po cylindrokónických tancích) od havlíčkobrodského Rebela  nám moc nejel – spíše nepříjemně chmelené pivo, příliš dobře se nepilo. Zkusili jsme po pár měsících i nejlepší pivo na světě, náchodský Weizenbier (stejně jako ostatní svrchně kvašená od Primátora má nyní novou etiketu) . Nebyl tak špatný jako posledně, slušně pitelný, jen trochu rušila lehká chmelovost… na Česko dobrý, ale většina bavorských pšenek nám chutná více.

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Nově navštívěné hospody

Nejnovější alba v galerii