Zámek Zábřeh - Pivovar Pikard

8,5 / 10
výborné
Adresa:
ul. U Zámku 42/1, 700 30, Ostrava Jih - Zábřeh
Kouření: Oddělené místnosti
Další fotky:
Bludice, 7. července 2012:
Prostředí (4,5 - úchvatné):
Pivovar Pikard se nachází v prostorách zámečku Zábřeh, který je dostupný tramvají z vlakového nádraží Ostrava Svinov. Cesta sem trvá pouhých 15 minut. Objekt je rozdělený na několik částí. Můžete si sednou na zahrádku, která se nachází na nádvoří, dovnitř do restaurace, či pivnice. Prostory restaurace, kde jsme se usadili my, jsou nekuřácké. Nachází se v v prostorách s klenutými stropy. Restauraci vévodí otevřený cihlový krb, u kterého může být příjemné posezení v zimě. Měděnou varnu si můžete prohlédnout cestou na čisté záchody. Velmi příjemné prostředí.
Ještě musím zmínit hudbu. Ta zde hraje na baru, ale nejedná se o žádné otravné uřvané radio, jak je v mnohých restauračních pivovarech zvykem, ale o vkusný výběr hudby, která dotváří příjemnou zvukovou kulisu.
Obsluha (4 - výborné):
Obsluha je profesionální a velmi rychlá.
Jídlo (4 - výborné):
Ceny jídla jsou sice vyšší, ale kvalita jídla jim také odpovídá. Nabídka pokrmů vypadá velmi zajímavě a dle informací v jídelní lístku jsou jídla připravována z velké části z regionálních surovin. My si vzhledem k příšernému vedru vybíráme lehčí výborný salát s kozím sýrem a sušenou šunkou. A neméně dobrý předkrm plátky uzeného kapra prokládané restovaným pórkem, s omáčkou z hrubozrnné hořčice a medu a mlátovým chlebem.
Pivo (3 - dobré):
V nabídce piva z vlastního pivovaru. Pšeničné, světlý ležák a tmavý ležák jsou na čepu celoročně. Čtvrté pivo je speciál dle nabídky. V době naší návštěvy to byla velmi vydařená třináctka Ale.
Celkový dojem (8,5 - výborné):
S návštěvou Pikarda jsme byli velmi spokojeni. Dle všeho se jedná o velmi profesionální podnik se zajímavou kuchyní a dobrým pivem. Pokud budete mít někdy cestu do Ostravy, či pojedete přes Ostravu na Slovensko, zastavte se v Pikardovi na oběd.

Informace o pivovaru samotném a jeho pivech

Zámek Zábřeh - Pivovar Pikard

Adresa:
ul. U Zámku 42/1, Ostrava Jih - Zábřeh
Založeno: srpen 2007

Piva ochutaná zde

Celkem 4
Poslední hodnocená:

Zmínky v článcích a hodnoceních

Pivní puťák po moravskoslezských pivovarech, den 1. - Pikard, Hobit, Krmelín, Koníček
Bludice | 13. července 2012
… horkem se přesouváme na tramvaj směr pivovar Pikard nacházející se v zámku Zábřeh. Do Pikarda docházíme řádně uhřátí a …

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Nejnovější články

Nejnovější alba v galerii