Augustiner Bräu Kloster Mülln

8,5 / 10
výborné
Město:
Salzburg (Rakousko)
Adresa:
Augustinergasse 4, Salzburg
Kouření: Oddělené místnosti
Počet píp: 1
Založeno: 1621
Další fotky:
Bludice, 18. července 2016:
Prostředí (3,5 - velmi dobré):
Podnik se nachází v rozsáhlých prostorách kláštera. Vybrat si můžete z několika místností (včetně prostoru vyhrazeného kuřákům) a nádherného klenutého Stockhammersaalu. Místa k popíjení piv jsou i u velkých sudů rozestavených přímo ve vstupních chodbě doplněné mnoha výklenky se stánky s různými pochutinami. Dále je zde k dispozici v letních měsících i rozsáhlá zahrada.
Obsluha:
Po pravdě řečeno jsem úplně nepřišla na kloub, jak to zde je s obsluhou. Při naší první návštěvě jsme si dali pouze pivo na stojáka a šli jsme si pro něj sami. Pivo nejdříve zaplatíte v pokladně, kde dostanete lísteček, se kterým si poté zajdete k výčepnímu nechat natočit pivo. Sami si také musíte vybrat kameninový půllitr (nebo máz), který si ještě můžete v kašně před výčepem vypláchnout. Pivo je čepováno z velkého samospádu. Při druhé návštěvě jsme seděli v krásném Stockhammersaalu a číšníci nám pivo několikrát dovezli na vozíku (byla nás poměrně velká skupina) sami. Každopádně pro jídlo si musíte zajít sami. Na výběr máte mnoho různých stánků ve výklencích vstupní chodby.
Jídlo (3 - dobré):
Jak jsem již psala výše, jídlo si kupujete a vybíráte sami u stánků. Každý stánek je samostatnou jednotkou a platíte přímo u konkrétního prodejce. Na výběr jsou zde různá teplá jídla, pečivo, sýry, uzeniny i sladkosti. Vše si tak můžete nakombinovat dle své chuti. Jídlo, které jsme ochutnali bylo velmi dobré.
Pivo (4,5 - úchvatné):
Na čepu je zde Märzen ze samospádu. Svěží, čerstvé, krásně vyvážené a skvěle pitelné pivo. Dvakrát do roka jsou také v nabídce speciály – v období půstu je to Fastenbier a před Vánoci Bockbier. My jsme měli štěstí na Fastenbier čepovaný též ze samospádu (pouze o něco menšího než Märzen). Podobně jako Märzen i Fastenbier byl vynikající. Cena piva je vzhledem k tomu, že se pivovar nachází v centru Salzburgu, velmi příjemná.
Celkový dojem (8,5 - výborné):
Toto místo skutečně stojí za návštěvu. Výborné a čerstvé pivo ze samospádu doplněné o skvělou atmosféru a zajímavý zážitek. Rozhodně doporučuji.

Piva ochutaná zde

Piva tohoto pivovaru

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Nejnovější články

Nejnovější alba v galerii