Dojmy z nového pražského pivovaru Šedivák

sepsal Marley

30. července 2014 v 10:00

Pivovary v Česku rostou rychleji než houby po dešti, jen za dvacet dní od zveřejnění naší mapy pivovarů se nám na ní objevilo několik nových špendlíků. Jeden nový pivovar přibyl nedávno i v Praze a nám to nedalo a zajeli jsme se mu mrknout na zoubek. V následujících pár řádcích se podělíme o naše zjištění.

Pivovar se jmenuje Šedivák, leží až v poměrně vzdálených Bohnicích a v provozu je již zhruba měsíc. Jeho hospůdka zvaná Pivnice Grey se nachází v dolní části bloku paneláků a už z dálky je znát, že to nebude žádný nablýskaný projekt typu Marina. Venku je obyčejná a tak trochu zaplivaná zahrádka s pár stoly a lavicemi, uvnitř je to takový lepší pajzl, nově zařízený, s dřevěnými stoly. V místnosti s barovým pultem se nachází i menší varna vyvedená v mědi, vedle ní stolečky s červenými koženkovými židlemi, jako z nějaké kavárny. Je to zde celé kuřácké a místní toho řádně využívají – mlha se dá skoro krájet. Nebýt tu ona varna, člověk by zde jako pivo čekal nějaký Gambrinus… no, i ten zde na čepu naleznete :) Co se domácího sortimentu týká, pivovar momentálně vaří světlou desítku a dvanáctku.

Za naší návštěvy dvanáctka nebyla, Gambrinus jsme nezkoušeli, takže nám zbyla jen desítka. Zvláštní byla její vůně – krom sladu, chmelové kořenitosti až bylinnosti a mladinových tónů byla taková dosti zaprděná, jakoby sírová. V chuti to bylo lepší, sladové, obilné a dosti hořké pivo. Při odhlédnutí od vůně bylo z počátku příjemné a pilo se dobře, ale ke konci už jsme si říkali, že nám jedno celkem stačilo. Takové nedoladěné, možné nedozrálé?

Co nás ale překvapilo, byla cena piva. 17,80 za desítku a 19,80 za dvanáctku jsou ceny, které nepotkáte snad ani v těch nejzapadlejších vesnických pivovárcích. I kdyby šlo jen o zaváděcí ceny a v budoucnu se o pár korun zdražilo, stále to bude suverénně nejlevnější pivovar v Praze.

Celkově si Šedivák na nic nehraje – je to prostě taková špeluňka s vlastním levným pivem. Nám je to celkem sympatické, v budoucnu sem určitě zajedeme, minimálně okoštovat dvanáctku, která je dle slov výčepního naprosto skvělá (kdo ale tohle o svém pivě neříká? :). A je ještě třeba zmínit největší přednost pivovaru – nachází se jen pár zastávek od Baru Chýše, který dle nás jednoznačně patří mezi nejlepší české pivní podniky.

Sledujte Pivníky

Hledat piva, články, pivovary…

Znovu ochutnaná piva

Nově navštívěné hospody

Nejnovější alba v galerii